Znaki certyfikacyjne i logotypy PDF Drukuj Email


Znaczenie znaków i logotypów umieszczanych na opakowaniu produktów oraz w materiałach marketingowych firmy Vision

Symbole znajdujące się na opakowaniu produktów Vision oraz na okładkach ulotek i broszur nie są zwykłym elementem designu. Jest to graficzne zobrazowanie charakterystyki naszych produktów i filozofii Firmy: najwyższej jakości produktów, najnowocześniejszych technologii produkcji i odpowiedzialności społecznej koncepcji biznesowej Vision. Jest to coś, czym Firma się szczyci.

Symbole te można podzielić na kilka grup: znaki certyfikacyjne, uniwersalne symbole międzynarodowe, symbole filozofii „Wybór Doskonałego Zdrowia” (WDZ) firmy Vision, logotypy partnerów firmy Vision, symbole stosowanych technologii i cech składników, logotypy projektów i inicjatyw społecznych.


Znaki certyfikacyjne:

GMP Certified Producer
Znak GMP Certified Producer — międzynarodowy standard GMP (Good Manufacturing Practice) obejmuje cały szereg wymogów, które powinno spełniać przedsiębiorstwo produkcyjne. Standard GMP dla przedsiębiorstw farmaceutycznych określa parametry każdego etapu produkcji. Cała infrastruktura produkcyjna wykorzystywana do wytwarzania produktów pod marką Vision posiada certyfikat GMP.
ECOCERT
Znak ECOCERT — jest jednym z najbardziej rygorystycznych, a zarazem niezwykle prestiżowym standardem wśród producentów biokosmetyków na świecie. Ecocert – to instytucja dokonująca kontroli procesu produkcyjnego i wydająca certyfikaty dla produktów. Instytucja ta prowadzi działalność pod egidą francuskich resortów gospodarki, finansów i przemysłu w ramach francuskiego ustawodawstwa.
ISO 22000 BUREAU VERITAS Certification
Znak ISO 22000 BUREAU VERITAS Certification — logotyp Bureau Veritas. Jest to międzynarodowa organizacja,która powstała w 1828 roku i specjalizuje się w dokonywaniu analiz i audytów, jak również certyfikacji produktów, infrastruktury i systemu zarządzania zgodnie ze standardami normatywnymi lub dobrowolnymi. Bureau Veritas nadało infrastrukturze produkcyjnej Vision certyfikat ISO 22000*, dzięki czemu jako pierwsi spełniliśmy wymagania tej normy w produkcji suplementów diety.
Ekologinis žemės ūkis
Znak „Rolnictwo Ekologiczne” — ekologiczny certyfikat, uzyskany przez zakład zielarski „Švenčionių vaistažolės” (SVF). Certyfikat ten stanowi potwierdzenie spełniania wszelkich wymogów dotyczących organicznej produkcji, obróbki, transportu, przechowywania i utylizacji – zgodnie z unijnymi dyrektywami nr 834/2007 i 889/2008.

Uniwersalne symbole międzynarodowe
DER GRÜNE PUNKT (Зеленая точка)
Znak DER GRÜNE PUNKT (Zielony Punkt) — międzynarodowy znak towarowy oznaczający udział producenta w programach utylizacji i recyklingu odpadów opakowaniowych. Umieszczanie tego znaku na opakowaniach jest wyrazem zainteresowania Firmy działalnością na rzecz ochrony środowiska i zachętą do segregowania odpadów. Znak towarowy „Zielony Punkt” jest również stosowany do oznakowania opakowań wyprodukowanych z bezpiecznych dla konsumenta i w pełni przetwarzalnych materiałów.
LT-EKO-001 EU Agriculture
Znak LT-EKO-001 EU Agriculture — znak Unii Europejskiej, stosowany do oznaczenia opakowań organicznych produktów spożywczych uprawianych bez użycia nawozów chemicznych.
Nie zawiera GMO
Znak „Nie zawiera GMO” potwierdza, że producent poddał się dobrowolnej kontroli, w wyniku której stwierdzono brak genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) w składzie produktów. Zezwolenie na umieszczanie tego znaku na opakowaniu produktów jest regulowane przez lokalne ustawodawstwo krajów i regionów. Wszystkie produkty oferowane przez Vision są poddawane kontroli zgodności ze standardami określanymi jako „matryca kryteriów” jakości Vision, co pozwala zagwarantować brak GMO w składzie produktów.

Symbole filozofii WDZ firmy Vision

ALL NATURAL Under my commitment Dmitry Buriak
Znak ALL NATURAL Under my commitment Dmitry Buriak — osobisty znak Prezesa Firmy. Umieszczenie tego znaku na opakowaniu produktu oznacza osobistą odpowiedzialność Prezesa przed konsumentami i stanowi gwarancję naturalnego pochodzenia wszystkich składników produktu oraz ich zgodności z matrycą kryteriów jakości Vision.

LIFE QUALITY PROTECTION
Znak LIFE QUALITY PROTECTION jest potwierdzeniem szczególnej wagi, jaką Firma przykłada do jakości życia swoich klientów, jak również lojalności wobec filozofii WDZ (Wybór Doskonałego Zdrowia).

FAMILY ECOLOGY NATURE WELNESS
Znak FAMILY ECOLOGY NATURE WELNESS jest wyrazem troski Firmy o ekologię rodziny, jak również odzwierciedleniem istoty kontaktologii (nauki o kontaktach) i filozofii WDZ (Wybór Doskonałego Zdrowia) w nowych realiach, zgodnie ze Strategią Rozwoju na lata 2010-2015.


Logotypy partnerów Firmy
Logotyp Vision DEM4 Laboratory
Logotyp Vision DEM4 Laboratory — logotyp laboratorium naukowo-badawczego Vision DEM4, które opracowuje unikalne formuły produktów Vision.


Logotyp Association of Lithuanian Chamber of Commerce, Industry and Crafts

Logotyp Association of Lithuanian Chamber of Commerce, Industry and Crafts — herb Litewskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Firma Vision jest członkiem Izby od 1996 roku.


Logotyp Kaunas University of Medicine

Logotyp Kaunas University of Medicine — herb Kowieńskiego Uniwersytetu Medycznego, który wspólnie z ekspertami laboratorium DEM4 przeprowadza testy i badania kliniczne produktów Vision.


Symbole stosowanych technologii i cech składników
Znak CRYO Cryogrinding Technology —196C
Znak CRYO Cryogrinding Technology (196C) oznacza wykorzystywanie w produkcji technologii kriorozdrabniania (ang. cryogrinding) - rozdrabniania surowca w niskiej temperaturze neutralnego ciekłego azotu. Technologia ta jest stosowana w procesie produkcji suplementów diety Vision i pozwala zachować wszystkie cenne właściwości składników roślinnych i życiodajną siłę ziół.

Znak 5 antioxidant Ingredients
Znak 5 Antioxidant Ingredients jest umieszczany na opakowaniu zestawu fitotoników iFly i oznacza, że w składzie każdego preparatu znajduje się naturalny antyutleniacz – wyciąg z jednej spośród pięciu roślin: złotego korzenia, żeń-szenia, ginkgo biloba, yerba mate czy guarany.Logotypy projektów i inicjatyw społecznych
Logotyp MISSIA Charity foundation
Logotyp MISSIA Charity foundation — to logotyp fundacji charytatywnej MISSIA.

Na przestrzeni wielu lat Firma Vision wspierała działalność fundacji i jej inicjatyw, których celem jest pomoc domom dziecka w Rosji, Armenii, Uzbekistanie i Kazachstanie, jak również na Ukrainie, Białorusi i Litwie.

Logotyp PANDA
Logotyp PANDA – to logotyp Fundacji Hodowli i Badania Pand. Firma Vision opiekuje się dwiema młodymi pandami żyjącymi w parku narodowym w Chengdu (administracyjne centrum prowincji Syczuan).


Znak PINK RIBBON
Znak PINK RIBBON (Różowa Wstążka) — międzynarodowy znak inicjatyw społecznych i indywidualnych oznaczający walkę z nowotworami piersi. Firma Vision wspiera te inicjatywy.